Anasayfa
Satılık Oto
Satılık Parça
Haberler
Kaynak
Videolar
Albüm
Ziyaretçi Defteri
İletişim
HABERİN GÖRSELLERİ:

Beyşehir Göl Festivali Uluslararası Kimliğe Bürünecek / 17-07-2010

Konya'nın Beyşehir İlçesi, Belediye Başkanı İzzet Taşcı, Göl Festivali etkinliklerinin her yıl kendini biraz daha geliştirerek, Anadolu'nun en büyük kültür sanat, spor etkinlikleri ile dolu olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyledi.
Geride kalan festivali değerlendiren Taşcı, Beyşehir'in düzenlenen bu etkinliklerle adını duyurup bölgenin lider ilçesi konumu olma yolunda hızla ilerlediği yönünde mesajlar geldiğini, kendilerinin de bunu böyle kabul ettiklerini belirtti.

Bu yıl etkinlikleri biraz daha zenginleştirdiklerini kaydeden Taşcı, Beyşehir Gölü kıyısındaki Kubadabad Sarayındaki kazı çalışmalarının 30'ncı yılı münasebetiyle düzenlenen panel ve etkinliklerin tarihi mekanı tanıtmaya yönelik kazanımlar sağladığını dile getirdi. Aynı şekilde, bu yıl Beyşehir-Kubadabad Sarayı parkurunda ilk kez bisiklet yarışları düzenlediklerini belirten Taşcı, "Bu da bölgenin tanıtımına fevkalade katkı sağladı. Beyşehir Kubadabad arasındaki güzergah, belki de Türkiye'nin görsel en güzel manzarasına sahip bir alanı. Parkur olarak da bisikletçilerin sevdiği ve beğendiği bir alan oldu. Federasyon temsilcileri de buraya sahipleneceklerini söylediler. Beyşehir adına bu güzel bir gelişme" diye konuştu.


bey�ehir
Yükleyen 42driver. - Ä°lginç seyahat videolarını izleyin ve yeni yerleri keÅ�fedin.

Festivalin bu yıl kültür ve sanat ağırlıklı geçtiğini anımsatan Taşcı, ressam ve heykeltıraşların gelerek çalışmalar yaptığını, Antalya'dan da katılımla arazi araçlarının of-road gösterilerinin büyük ilgi uyandırdığını kaydetti. Konser programlarıyla binlerce kişinin etkinlikleri izlediğini ifade eden Taşçı, "Son gün alanda 50 binin üzerinde insan vardı. Birçok ilde bile düzenlenen etkinliklere bu kadar katılım olmuyor. Bu, belki İstanbul ve İzmir'de olabilecek bir şeydi. Ama, festival bu yönüyle de bölgeye damgasını vurdu. Önümüzdeki yıl festivalimiz uluslararası bir niteliğe bürünecek" şeklinde konuştu.


offroad
Yükleyen 42driver. - NASCAR ve F1 videoları.

Gündüz programında izleyebileceğiniz bisiklet yarışı, off-road, motor-kross vb aktivitelerin yanısıra; yorgunluk atmak ve akşama hazırlanmak için gölde tekne ile ada turu, jetski, sandal sefası veya göl bisikleti ile zamanı değerlendirmek mümkündü.


göl gezintisi
Yükleyen 42driver. - Seyahat videolarıyla yeni yerleri keÅ�fedin.

Beyşehir Göl Festivali süresince akşam programında da Mustafa Ceceli, Orhan Ölmez, Ömer Danış, Murat Başaran gibi ulusal sanatçıların konserleri ile zevkli saatler yaşandı..


orhan ölmez
Yükleyen 42driver. - DiÄ�er müzik videolarına göz atın.
[ YORUM ]


Henüz yorum yapılmamış.

Tasarım: ARTER